Via-në-jastëk - Shenzhen Teknologjia Co Wonderful, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Via-in-jastëk

  Me trendin e rritjes së miniaturization e produkteve elektronike dhe aplikimet e pajisjeve finer katran, Vias bërë shumë popullor pasi ata janë një zgjidhje efektive është përgjegjës për lidhjen elektrike mes gjurmë nga shtresa të ndryshme në një bord qark të shtypura. Vias mund të klasifikohen në tri lloje kryesore: Nëpërmjet-vrimë Vias, Blind Vias dhe Vias varros secila prej të cilave zbaton atribute të ndryshme dhe funksionet që kontribuojnë në performancën e përgjithshme optimale e PCB-ve apo edhe produkte elektronike.

  Via-në-jastëk (VIP) teknologji në thelb i referohet teknologji me të cilën anë është e vendosur drejtpërdrejt nën jastëk kontaktit komponent, veçanërisht jastëk BGA me paketa array finer fushë. Me fjalë të tjera, teknologjia VIP çon në vias kromuar apo të fshehura nën jastëk BGA, kërkon atë prodhues PCB duhet të plug via me rrëshirë para kryerjes plating bakrit në anën anë për ta bërë atë të padukshme.

  Krahasuar me vias verbër dhe vias varrosur, teknologji VIP përmban më shumë merita:

  • • Fit për BGAs gjobë katran
  • • Drejtues të dendësisë më të lartë të PCB-ve dhe promovimin e kursimit hapësirë
  • • Kryerja e mirë në menaxhimin termike, e dobishme për shpërndarje të ngrohjes
  • • mposhtur kufizimet e harton me shpejtësi të lartë të tilla si induktancë ulët
  • • Ndarja e një sipërfaqe të sheshtë me attachment komponent
  • • Marrja gjurmët PCB vogla dhe kurs më tej dhe më të mirë

  Për shkak të këtyre avantazhet e teknologjisë VIP, nëpërmjet në jastëk është aplikuar gjerësisht në PCBs shkallë të vogël, veçanërisht ato që kërkojnë hapësirë të kufizuar për BGAs dhe të përqëndrohet në transferimin e nxehtësisë dhe harton me shpejtësi të lartë. Prandaj, edhe pse i verbër / Vias varrosur janë të dobishme për përmirësimin e densitetit dhe PCB kursimit të pasurive të patundshme, për aq sa menaxhimin e ngrohjes dhe elemente të projektimit me shpejtësi të lartë janë të shqetësuar, nëpërmjet në jastëk është ende zgjidhja më e mirë për ju. Me kosto të konsiderohet, projekte të ndryshme çojnë në kosto të ndryshme. Pra, nëse Vias janë të përfshirë në projektin tuaj dhe ju nuk do të marr se cili lloj, na kontaktoni përmes e-mail  wonderful@wonderfulpcb.com  dhe stafi ynë do t'ju ofrojë një zgjidhje optimale.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Cup


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Heart

  WhatsApp Online Chat !