Paketat SMT - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Paketat SMT

  Me përvojë mbi 20 vjet në këtë industri, ne mund të japin zgjidhje të one-stop për konsumatorët, duke përfshirë trillim PCB, komponentet prokurimit dhe shërbimeve të Kuvendit PCB. Për shkak të rregullave të prodhimit të rrepta dhe rregulloret, rritjen e njohurive teknologjike dhe entuziazëm për të përpiqen për teknologjitë më të fundit, ne kemi akumuluar aftësitë e shumta për t'u marrë me lloje të ndryshme të paketave përbërëse të tilla si BGA, PBGA, chip Flip, PGJS-së dhe WLCSP.

  BGA

  BGA, short për grup rrjetit topin, është një formë e SMT (Surface Mount Teknologjia) paketë që është përdorur gjithnjë e më shumë në qarqeve të integruara (ICS). BGA është e dobishme për përmirësimin e besueshmërisë lidhës të përbashkët.

  BGA ekspozitave përparësitë e mëposhtme:

  • zbatimi efikas i hapësirës PCB

  BGA vende paketë lidhjeve nën të SMD (Surface Mount pajisje) paketë në vend të rreth tij në mënyrë që hapësira mund të ruhen në masë të madhe.

  • Përmirësimi në drejtim të performancës termike dhe elektrike

  Që paketë BGA ndihmon për të reduktuar induktancë e pushtetit dhe terren aeroplanë dhe rezistencë e plotë të kontrolluara linja sinjal, ngrohjes mund të zhvendoset larg nga jastëk, e dobishme për të ngrohur shpërndarje.

  • Shtimin e rendimentit të prodhimit

  Për shkak të përparimit të besueshmërisë lidhës, BGA mund të mbajë hapësirë ​​relativisht të madhe në mes të lidhjeve dhe bashkim me cilësi të lartë.

  • reduktim trashësia Pakete

  Ne jemi te specializuar në trajtimin gjobë komponentët katran asamble dhe deri tani ne mund të merren me BGAs katran minimale e të cilit mund të jetë aq e vogël sa 0.35mm.

  Kur ju vendosni një paketë të plotë të kthehet-kyç mënyrë kuvendi PCB lidhje BGA, inxhinierët tanë do të, para së gjithash, kontrolloni dosjet tuaja PCB dhe BGA datasheet në mënyrë që të përmbledhë një profil termik në të cilat elemente duhet të merren në konsideratë të tilla si madhësia BGA , material topin etj Para këtij hapi, ne do të kontrollojë dizajnin tuaj PCB për BGA dhe të sigurojë një kontroll DFM lirë të jetë i vetëdijshëm për elementet thelbësore në asamblenë PCB, duke përfshirë materiale substrate, fund sipërfaqe, pastrimin soldermask, etj

  Për shkak të atributeve të paketës BGA, Automated Optical Inspektimit (AOI) nuk përmbush nevojat e inspektimit. Ne kemi ndërmarrë inspektimin BGA nga Automated X-ray Inspektimit (AXI) pajisje të aftë për të inspektuar defekte bashkim në fazë të hershme para se të prodhimit të vëllimit.

  PBGA

  PBGA, short për plastike grup rrjetit topi, është një nga format më të popullarizuara të paketimit për të mesëm të nivelit të lartë I / O pajisjet. Në varësi të petëzuar substrate që përmban shtresa shtesë bakrit brenda, PBGA është e dobishme për shpërndarje të ngrohjes dhe mund të kujdesem për të madhësive të mëdha të trupit dhe numri i topa në mënyrë që të përmbushë një gamë të gjerë të kërkesave.

  PBGA ekspozitave përparësitë e mëposhtme:

  • Kërkesa induktancë ulët

  • Marrja sipërfaqe malin më të lehtë

  • kosto relativisht të ulët

  • Mbajtja besueshmërinë relativisht të lartë

  • Reduktimi i çështjeve coplanar

  • Marrja relativisht të nivelit të lartë të performancës termike dhe elektrike

  chip Flip

  Si një metodë e lidhjes elektrike, chip flip lidh vdesin dhe substrate paketë nga direkt përballet me poshtë IC në mënyrë për ta bërë atë të bashkangjitur në substrate, qark bordit ose zgarë. Meritat e chip rrokullisje përfshijnë:

  • Reduktimin induktancë sinjal dhe rrymës / inductanc tokësor

  • Ulja e numrit të këmbët paketë dhe madhësinë e vdesin

  • Dendësia Rritja sinjal

  CSP dhe WLCSP

  Deri tani, CSP është forma e fundit e paketës, short për paketën shkallë chip. Si përshkrimit emri i saj tregon, CSP referohet një paketë madhësia e të cilit është e ngjashme me atë të një çip me defekte lidhur me patate të skuqura zhveshur eliminuar. CSP ofron një zgjidhje të paketimit që është më e dendur dhe më e lehtë, më e lirë dhe më të shpejtë. Dhe karakteristikat e mëposhtme të PGJS-së ndihmon të çojë në rritjen e yield-eve të kuvendit dhe kosto më të ulët të prodhimit.

  CSP është kaq popullor dhe efikas në këtë industri që deri më tani ka mbi 50 lloje të CSPs në familjen e saj dhe numri vazhdon të rritet çdo ditë. Një shumë e atributeve dhe tipareve të PGJS-së janë contributive për popullaritetin e saj të gjerë në këtë fushë:

  • Reduktimi i madhësisë së paketës

  CSP mund të marrin një efikasitet të paketimit të lartë si 83% ose më shumë, jashtëzakonisht të densitetit në rritje të produkteve.

  • shtrirjes Vetë

  CSP është i aftë për të qenë vetë një linjë në procesin e reflow kuvendit PCB në mënyrë që kjo e bën më të lehtë SMT.

  • Mungesa e çon përkulura

  Pa pjesëmarrjen e çon përkulura, çështjet coplanar mund të reduktohet në masë të madhe.

  WLCSP, short për paketën shkallë chip nivel meshë, është një lloj i vërtetë i PGJS-së që nga paketa e saj e përfunduar shfaq një madhësi chip-shkallë. WLCSP referohet teknologjisë IC paketimit në nivel meshë. Një pajisje me WLCSP është në fakt një vdesin në të cilën një grup i gunga apo topa lidhës është e rregulluar në një I / O fushë, duke përmbushur kërkesat e proceseve tradicionale kuvendit qark bordit.

  Avantazhet e WLCSP kryesisht përfshijnë:

  • Induktiviteti nga vdesin për PCB është më i vogël;

  • Madhësia Paketa është reduktuar në masë të madhe me shkallë densitet të përmirësohet;

  • Performanca përçueshmëri termike është rritur jashtëzakonisht.

  Deri tani, ne jemi të aftë për të që kanë të bëjnë me WLCSP si minimum të cilit Brenda-Die katran dhe Përtej-Die katran mund të arrijnë 0.35mm.

  0201 dhe 01.005

  Si tregun elektronik dhe produkteve paraprakisht, tendencë në rritje e miniaturization e telefonave celularë, laptopë, etj është vazhdimisht makinës për komponentët me madhësi më të vogla. Në mënyrë të koordinuar me këtë trend, ne kemi qenë duke bërë përpjekje për të rritur aftësitë komponent kuvendit deri në 0201 dhe 01005.

  Deri tani, të dy 0201 dhe 01005 janë jashtëzakonisht të popullarizuara në treg elektronik për shkak të përparësitë e mëposhtme:

  • Madhësia Tiny bërë ato mjaft të mirëpritur në produktet fund hapësirë-kufizuar;

  • Performanca e shkëlqyer në funksionalitetin përmirësimin e produkteve elektronike;

  • Compatible me nevojat dendësi të lartë të produkteve moderne elektronike;

  • Aplikacionet shumë shpejtësi të lartë.

  Për të arritur aftësitë e kuvendit të 01005, ne kemi pasur sukses në trajtimin me aspektet në lidhje me procesin e montimit duke përfshirë projektimin PCB, komponentet, paste lidhës, të vini dhe vendosje, reflow, klishe dhe inspektimit. Përvoja jonë 20 + vjet na ndihmon të përmbledhim se në drejtim të çështjeve të post-reflow, në krahasim me komponentët me llojet e tjera të paketave, komponentet paketuara me 01005 rezultate më të mira në eliminimin çështje të tilla si tejkalimin, gur varri, buzë-këmbë, kokë poshtë, mungon një pjesë etj

  Ne jemi në gjendje të trajtimit lloje të ndryshme të paketave në procesin e kuvendit PCB dhe kalimi i mësipërm nuk arrin për të shfaqur të gjithë. Nëse kërkohet forma juaj paketa komponent nuk është përmendur më lart, ju lutem mos hezitoni të na arrijë në  wonderful@wonderfulpcb.com  për të zgjeruar aftësitë tona të trajtimit paketë.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the House


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Flag

  WhatsApp Online Chat !