Kontrolli i cilësisë - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Kontrolli i cilësisë

  Për të kënaqur PCB klientit tonë me cilësi të lartë.
  Ne kemi zbatuar sistemin e cilësisë ISO9001.
  Përsosur Sistemi i sigurimit të cilësisë dhe pajisje të ndryshme të inspektimit të na ndihmojë për të monitoruar të gjithë procesin e prodhimit,

  të siguruar stabilitetin e këtij procesi dhe cilësinë e produktit të lartë, ndërkohë, instrumenteve të avancuar dhe metoda të teknologjisë kanë

  janë futur për të arritur përmirësim të qëndrueshëm.
  Pesë hap për të siguruar cilësinë e PCB.

   

  1.Design Rregulla Kontrollo

  DRC-ja është zona e elektronike Automatizimi Dizajnit që përcakton nëse një chip plan urbanistik të veçantë plotëson një sërë

  parametrat e rekomanduar quhet Rregullat Dizajn.

  DRC është një hap shumë i rëndësishëm në printed circuit board (PCB) të prodhimit. Çdo dizajn nga ju jeni gjithmonë të përfshirë DRC!

  2. Inspektimi automatik optike

  AOI kontrollon paraqitjen e prodhuar udhë për mospërputhjet e të dhënave Gerber, dhe gjen gabime E-Test nuk është i aftë për të gjetur.

  Multilayers tuaj të shtypura bordit qark (PCB) janë gjithmonë të përfshirë AOI!

   

  3.x-RAY

  X-RAY është shumë e rëndësishme për procesin e prodhimit të PCB-ve multilayer. Vetëm nëpërmjet sistemeve X-Ray,

  misalignment e shtresat e brendshme mund të identifikohen dhe të korrigjohet.

  Multilayers juaj bordit qark (PCB) janë gjithmonë të përfshirë X-ray!

   

  4.TEST

  bordi juaj qark (PCB) është i kontrolluar nëpërmjet një ashtuquajturit Flying-Probe E-test ose Fix përpunim mekanik E-Test.

  ai i prodhuar PCB është i kontrolluar nga një rrjetlista për qarqeve të shkurtra dhe pushimet.

  E-Test është hap shumë i rëndësishëm në printed circuit board (PCB) të prodhimit.
  Të gjitha bordet janë gjithmonë të përfshirë E-Test!

   

  5. Final Kontrolli i cilësisë

  DRC-ja është zona e elektronike Automatizimi Dizajnit që përcakton nëse një chip plan urbanistik të veçantë plotëson një sërë

  parametrat e rekomanduar quhet Rregullat Dizajn.

  Ekipi ynë profesional ruajtur vigjilencë të vazhdueshme mbi proceset tona, ne e dimë se produktet tona janë krijuar me

  proceset më të mira të mundshme, dhe se çdo gjë që bëjmë në përputhje me organet ISO për të cilat ne të regjistroheni.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Star


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Car

  WhatsApp Online Chat !