QCS për PCB - Shenzhen Teknologjia Co Wonderful, Ltd
Kryesor Mesh nebulizer manaufacturer
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • QCS për PCB

  DRC Kontrolloni

  Rregullat e Dizajn Kontrollo (DRC) është një hap shumë i rëndësishëm në kontrollin e cilësisë PCB. Kur marrim një rend të ri nga një klient, ne do të përdorim një mjet i automatizuar për të verifikuar se layout nuk ka ndonjë vendosje të veçantë, kurs ose gabime të tjera addressable layout.?

  Ky kontroll DRC do të kontrollojë rrjetlista dhe paraqitjen kundër kufizimeve të projektimit PCB dhe rregullat. Ajo kontrollon vendosjen komponent e bordit dhe gjurmë mposhti integritetin për komponentët mbivendosjes, kunjat untraced, i gabuar vendosjen shtresa dhe kufizimet që janë KU set për kurs gjerësi gjurmë dhe clearances.?We të bëjë kontrolloni rregull prodhimit për të siguruar të projektimit PCB është manufacturable. Nëse do të gjeni ndonjë gabim ne do të merrni në kontakt me klientin.

  Testimi elektrik

  Urdhërat prototip : Ne ofrojmë Flying-Probe E-Test për volum dhe prototip urdhrave të vogla. Bordi juaj qark (PCB) kontrollohet me anë të një pajisje të quajtur një Flying-Probe E-Tester. Flying testers Hetimi ne përdorim kemi disa kufizime në qasje, nuk kërkojnë ndeshjeve provë, dhe mund ta provoni bordet me numër praktikisht të pakufizuar të rrjetave. Testuesi do të kontrollojë për qarqeve të shkurtra, qarqeve të hapura dhe sigurohuni që rrjeta e PCB kemi bërë është e njëjtë si rrjeta në dizajnin tuaj. Pas testimit është i plotë, dështojnë shkalla e bordeve tuaj do të jetë më pak se 1%.?

  Urdhërat e prodhimit : Ne përdorim ndeshjeve Testimi për të provuar urdhërat e prodhimit. Një krevat i thonjve kontrollor është një garë tradicionale elektronike provë e cila ka këmbët të shumta futur në vrima në një Epoxy fenoli leckë xhami fletë të laminuara (G-10), të cilat janë të theksuara duke përdorur këmbët përpunim mekanik të bëjë kontakt me pikat e testimit në një bord qark të shtypura.

  Instalime përmban një grup të vogla, pranverë-ngarkuar kunjat Pogo; çdo pin pogo bën kontakt me një nyje në circuitry e DUT (pajisje në provë). Duke shtypur DUT poshtë kundër shtratin e thonjve, kontakti i besueshëm mund të jetë i shpejt dhe njëkohësisht bëri me qindra apo edhe mijëra e pikave të veçanta të testimit brenda circuitry e DUT.

  Testuesi do të kontrollojë për qarqeve të shkurtra, qarqet e hapura, dhe sigurohuni që rrjeta e PCB kemi bërë është e njëjtë si rrjeta në dizajnin tuaj. Pas testimit është i plotë, dështojnë shkalla e bordeve tuaj do të jetë më pak se 0.1%.

  AOI (Automated inspektimi optik)

  Ne përdorim një Aoi për të kontrolluar shtresat e brendshme e multi-shtresa PCB. AOI vizualisht skanon sipërfaqen e PCB. Bordi është i ndezur nga disa burime të lehta dhe të vëzhguar nga një skaner ose nga një numër i kamerave definicion të lartë. Kjo mundëson monitorimin e të gjitha fushat e bordit.

  AOI për një inspektim të bordit PCB zhveshur do të zbuluar këto karakteristika:

  * Line width shkelje

  * Shkeljet hapësirave të tasteve

  * Bakri Teprica

  * Zhdukur pads. ? Dmth një tipar që duhet të jetë në bord mungon

  * Shorts qarqeve

  * Gjurmët shkurtuar ose pads

  * Vrimë thyerje. (Breakout)? Dmth një vrimë shpuar (via) është jashtë jastëk e saj ulje?

  Ky inspektim është shumë më e besueshme dhe repeatable se inspektimi vizual manual.

  ISO9001: 2008

  Ne jemi të ISO 9001: 2008. Dhe ne përshkruaj shkurtimisht sistemin tonë të kontrollit të cilësisë të tilla si :?

  * Politika jonë e cilësisë është një deklaratë zyrtare nga të menaxhimit tonë, të lidhura ngushtë me planin e biznesit dhe marketingut tonë dhe nevojave të klientit tonë. Politika jonë cilësi të kuptohet dhe të ndiqet në të gjitha nivelet dhe me të gjithë punonjësit. Punonjësit tanë do të përdorin objektiva të matshme për të punuar drejt.

  * Të gjitha të dhënat e kontrollit të cilësisë është i regjistruar. Records do të tregojnë se si dhe ku janë përpunuar lëndëve të para dhe produktet, kjo lejojnë produktet dhe problemet e mundshme që të gjurmohen në burim. Sistemi ynë kontrollit të cilësisë është audituar rregullisht dhe vlerësohen për përputhje dhe efektivitetin.

  * Sistemi ynë kontrollit të cilësisë regjistron kërkesat e konsumatorëve dhe krijon një sistem për të komunikuar me klientët në lidhje me informacionin e produktit, kërkesat, kontratat, urdhrat, reagime dhe ankesat.

  * Ne rregullisht të shqyrtojë punën e sistemit tonë të kontrollit të cilësisë përmes auditimeve të brendshme dhe takime. Ne përcaktuar se nëse apo jo sistemi i cilësisë është duke punuar dhe çfarë përmirësimesh mund të bëhen. Ne do të merret me problemet e kaluara dhe problemet e mundshme. Sistemi ynë mban të dhënat e këtyre aktiviteteve dhe vendimeve që rezultojnë, dhe monitoron efektivitetin e tyre.

  * Ne dokumentuar procedurat për trajtimin aktuale dhe potenciale jo-conformances (probleme që përfshijnë furnizuesit ose konsumatorët, ose probleme të brendshme). Sistemi ynë bën të sigurt që të gjithë produkt (s) konsiderohet "i keq", janë në karantinë dhe se askush nuk mund të përdorin produktin e keqe deri sa ne mund të përcaktojë se çfarë të bëjë me tha produkt të keqe, Ne do të kërkojmë dhe të merren me shkakun rrënjë të problemit ( s) dhe të mbajë shënime për të përdorur si një mjet për të përmirësuar sistemin tonë.

   

  UL VËRTETIMI

  Produktet tona në përputhje me UL sigurisë certifikimit 94V-0. Të gjitha PCBs tona takohen një vlerësim flakë 94V-0 dhe të plotësojë të gjitha kërkesat e UL. Vlerësimi Flaka per UL 94 përcakton një rezistencë polimerik pjesë 's për të zjarrit. vlerësimet tipike për materialin PCB janë 94V-1 ose më të mirë. Sa më i ulët numri, aq më i lartë rating flaka (p.sh., 94V-0 ka një vlerësim më të lartë se 94V-1).

  Ne jemi UL certifikuar dhe logo kompania jonë mund të ndiqet në listën prodhuesit PCB autorizuar UL 's. Të jetë i autorizuar në këtë kategori, një prodhues PCB është subjekt i inspektimeve të pavarura UL të procesit të prodhimit dhe materiale.

  RoHS

  Kufizimi i substancave të rrezikshme Direktivës ose RoHS është miratuar në shkurt 2003 nga Bashkimi Evropian. Direktiva RoHS hyri në fuqi më 1 korrik, 2006, dhe është e nevojshme për të zbatuar dhe të bëhet ligj në çdo shtet anëtar. Kjo direktivë kufizon përdorimin e gjashtë materialeve të rrezikshme në prodhimin e llojeve të ndryshme të pajisjeve elektronike dhe elektrike.

  Nga 1 korriku 2006, pajisjeve elektrike dhe elektronike futur në tregun e Evropës nuk duhet të përmbajnë plumb, merkur, kadmium, krom hexavalent, as retardants flaka bifenil polybromide, ose polybromide eter diphenyl.

  Të gjitha të çojë tona finishings lirë: HAL Lead lirë, Zhytje argjendi, Enig dhe osp të gjitha në përputhje me kërkesat e RoHS.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Key


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Plane

  WhatsApp Online Chat !