QCS për asamblenë PCB - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • QCS Për Kuvendi PCB

  Përbërësit Kontrolli i cilësisë

  Për të bërë të sigurt për komponentët që do të përdoren janë të kualitetit të mirë, ka disa procese që pasojnë:

  1. Një pasqyrë të procesit të inspektimit komponenteve elektronike vizuale përfshin:

  * Paketimi shqyrtuar:

  -Weighed dhe kontrolluar për dëmin

  -Taping kusht inspektuar-dented paketë etj

  fabrika e -Original mbyllur vs jo-fabrika e mbyllur

  * Dokumenteve të anijeve verifikuar

  -Vendi origjine

  -Blerja rendit dhe numrat Sales Order ndeshje

  * Prodhuesi P / N, sasia, data kodin e verifikimit, RoHS

  * Mbrojtja lagështi pengesë verifikuar (MSL) vakum-vulosur dhe tregues lagështia me specifikim (HIC)

  * Produktet dhe paketimit (fotografuar dhe kataloguar)

  * Trupi shënuar inspektimit (shenja venitur, text thyer, të shtypura të dyfishtë, pulla ngjyrë, etj)

  * Kushteve fizike inspektimit (Bands plumbi, scratches, chipped edges, etj)

  * Çdo parregullsi të tjera vizuale gjetur

  Pasi inspektimit tonë vizual shpërndarjes është përfunduar, produktet janë përshkallëzuar në nivel-elektronike inspektimit ardhshëm shpërndarjes komponentët inxhinieri për shqyrtim.

  2. Engineering Components Inspection

  inxhinierët tanë shumë të aftë dhe të trajnuar të marrë komponentet për vlerësimin në një nivel mikroskopik për të siguruar qëndrueshmërinë dhe cilësinë. Çdo pjesë i dyshuar apo mospërputhje që janë të zbuluara në procesin e inspektimit vizual ose do të verifikohet ose zbritur duke marrë një mostër e produktit të materialit / pjesë.

  komponentet elektronike Shpërndarja Procesi i inspektimit inxhinieri përfshin:

  * Gjetjet Rishikimi inspektim vizual dhe shënime

  * Blerje dhe shitjet urdhrat numrat verifikuar

  * Verifikimi i etiketave (bar kodet)

  * Prodhuesit logo dhe data log verifikimi

  * Niveli i ndjeshmërisë hidratues (MSL) dhe status RoHS

  * shumta testet shënon përhershmëri

  * Shqyrtimi dhe krahasimi për prodhuesit datasheet

  * Fotot e tjera të marra dhe kataloguar

  * Solderibility Testimi, mostrat nënshtrohen një procesi të përshpejtuar '' plakjes përpara duke u testuar për solderibility, për të marrë në konsideratë efektet natyrore plakjen e magazinimit Para board- në rritje; Përveç Komponentet Inspektimit Inxhinierike ne kemi një nivel më të lartë të inspektimit sipas kërkesës së klientit.

  X-Ray Inspektimi për Kuvendin BGA

  Sistemet tona automatizuar X-ray inspektimit janë në gjendje për të monitoruar një shumëllojshmëri të aspekteve të një bord qark të shtypura në prodhimin e kuvendit. Inspektimi është bërë pas procesit bashkim për të monitoruar defekte në cilësinë e bashkim. pajisjet e jonë është në gjendje të "shohin" joints lidhës që janë nën paketa të tilla si BGAs, CSPs dhe patate të skuqura rrokullisje ku joints lidhës janë të fshehura. Kjo na lejon për të verifikuar se Kuvendi është bërë e drejtë. defekte dhe të tjera informacioni i zbuluar nga sistemi i inspektimit mund të analizohet shpejt dhe procesi ndryshuar për të reduktuar defektet dhe për të përmirësuar cilësinë e produkteve finale. Në këtë mënyrë jo vetëm që janë gabimet aktuale zbuluar, por procesi mund të ndryshohet për të reduktuar nivelet e gabimit në bordet që vijnë përmes. Me përdorimin e kësaj pajisje na lejon për të siguruar që standardet më të larta janë mbajtur në kuvendin tonë.

  Inspektimi AOI për SMT

  Si një teknikë parësore testimi në asamblenë PCB, AOI vlen për inspektim të shpejtë dhe të saktë të gabimeve apo defekteve që ndodhin në procesin e kuvendit PCB në mënyrë që me cilësi të lartë nga kuvendet PCB mund të sigurohet pa asnjë defekt pas largimit linjën e tyre kuvendit. AOI mund të aplikohet si për PCB zhveshur dhe kuvendit PCB. Këtu në PCB mrekullueshme, ne kryesisht zbatohen Aoi për të inspektuar SMT (Surface Mount Teknologjia) linja e montimit dhe për testimin e bordeve qark zhveshur, sonda fluturues është përdorur në vend.

  Në PCB Wonderful, pajisje AOI është në varësi të një kamera definicion të lartë, kjo pajisje mund të kapur imazhe të sipërfaqes PCB me ndihmën e burimeve të shumta të lehta. Pastaj, krahasimi do të bëhet në mes të imazheve dhe bordit parametrat e kapur që kanë qenë të dhëna në kompjuterin paraprakisht në mënyrë që dallimet, anomalitë apo edhe gabime mund të tregohet qartë nga ndërtuar në software e saj të përpunimit. I tërë procesi mund të monitorohet në çdo sekondë.

  AOI është contributive për përmirësimin e efikasitetit, sepse ajo është e vendosur në linjë kuvendit SMT, vetëm pas reflow. Sa më shpejt që disa probleme janë të inspektohen dhe raportuar nga pajisjet Aoi, inxhinierët në çast mund të ndryshojë parametrat në fazat e mëparshme të linjës kuvendit përkatës në mënyrë që produktet e mbetura do të jenë mbledhur të saktë.

  Defekte AOI mund të mbulojë të vijnë kryesisht në bashkim dhe komponentët kategori. Në kushtet e bashkim, defektet mund të shkojnë nga qarqet e hapur, ura lidhës, pantallona të shkurtra lidhës, lidhës të pamjaftueshme për lidhës të tepërt. defekte Komponenti përfshijnë epërsi, komponent të humbur, misaligned ose komponentët gabuar hiqet.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Flag


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the House

  WhatsApp Online Chat !