Neni i parë - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Neni i parë

  Ne jemi plotësisht të vetëdijshëm për rëndësinë e kohës dhe saktësi për ju, e cila është arsyeja pse ne të përkushtuar veten për të dyfishtë konfirmuar projektimit dosjen tuaj qark para prodhim PCB dhe shpejt diskutuar me ju, kur ka ndonjë shqetësim apo pyetje në bordet tuaja qark të shtypura gjatë prodhimit.

  Edhe pse pagesë DML & DFA kontroll do të zbatohen para bordet qark asamblesë, çështje e mundshme mund të ndodhin gjatë procesit të kuvendit PCB. Në mënyrë për të ju kursejnë kohë dhe të rritur saktësinë e produkteve tuaja në masë me një kosto të ulët, ne ofrojmë inspektimin e parë artikull dhe të shërbimit miratimit.

  First Neni Inspektimi (FAI)

  FAI kryhet në një të parë i dy bordeve përfunduar para se të vëllimit të prodhimit në mënyrë që gabimet mund të gjenden, modifikuar dhe janë ndalur nga përmbytjet në mesin e produkteve masive në kohë.

  Për shkak të aftësive të inspektimit me aplikimin e sondës fluturues, AOI (Automated Inspektimit Optical) dhe AXI (Automated X-ray Inspektimit), artikujt tonë inspektimit të shkojnë nga materialet, teknologjitë, prodhim, cilësi të pajisjeve. Artikuj të detajuara janë të shënuara më poshtë:

  • Materiale

  • 1). sasi
  • 2). cilësi

  • Technologies

  • 1). procedura e SMT
  • 2). stencils
  • 3). polarizimit
  • 4). bashkim
  • 5). joints lidhës

  • Prodhim

  • 1). shtypje
  • 2). vendosje
  • 3). bashkim reflow
  • 4). vendosja PTH

  • Cilësia

  • 1). paketë

  • Pajisje

  • 1) .Printing dhe stacioni montimi

  Pasi FAI ka mbaruar, ne do t'ju ofrojë me raportin e inspektimit për të parë bordit qark artikull përkatëse. Për më tepër, inxhinierët tanë do të jetë në dispozicion për të dalë me sugjerime se si të merret me gabimet në mënyrë që të sigurohemi tuaja Karakteristikat e projektimit PCB mund të pajtohet plotësisht me performancën e produkteve dhe projekteve.

  Neni Miratimi parë

  Sapo pari artikull qark bordit vjen jashtë, ju keni dy mundësi për të zbatuar miratimin e tyre të parë artikull:

  Opsioni 1: Për kontroll bazë dhe inspektimit, ne mund të ju email imazhet e bordit të parë neni.

  Opsioni 2: Nëse keni nevojë për inspektim më të saktë, ne mund të anijeve bordit të parë artikull për ju në mënyrë që ju mund të kryejnë inspektimin në seminar tuaj.

  Pa marrë parasysh se cila metodë për miratim, kjo është një ide e mirë që ju të dalë me kërkesën e parë të inspektimit artikull në procesin e kuotimit në mënyrë për të kursyer kohë dhe për të rritur efikasitetin. Për më tepër, inxhinierët tanë me siguri do të bëjë rregullime në kohën e duhur për të siguruar në kohën e mbetur të ndërtuar dhe cilësinë e produkteve.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the House


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Plane

  WhatsApp Online Chat !