Test elektrike - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
Kryesor Mesh nebulizer manaufacturer
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Test elektrike

  Që nga themelimi në vitin 1996, PCB Wonderful ka qenë fokusuar në cilësinë e lartë të produkteve të saj. Si rezultat i kësaj, secila pjesë e bordit duhet të testohet para se të luajtur një rol të vërtetë në projektet e konsumatorëve vetëm për të garantuar zbatimin e qetë të performancës optimale dhe funksionet, që ka qenë një lidhje e rëndësishme në procesin tonë PCB fabrikimit.

  Si përmirësimin e elektronikës moderne dhe kompleksitetin në rritje të produkteve elektronike, ditët kur vetëm inspektim vizual është mbështetur në kanë shkuar që nga inspektimi vizual punon vetëm relativisht të mirë për PCB dyfishtë-shtresa dhe PCBs multi-layer Para petëzim. Në ditët e sotme, me zhvillimin e vias të tilla si të verbër / vias varrosur, është e vështirë për inspektim vizual për të arritur aq larg.

  • Shtrati i thonjve Testim

  Bed e testimit thonjve, gjithashtu e quajti një shell të qetë ose rrjetit universal, është zbatuar përmes dhjetra e ndeshjeve testimit ngurtë ashtu si ajo që emri i tij është përshkruar.

  • Flying Probe Testing

  Flying testimin hetim varet lëvizin hetimet për të testuar performancën elektrike e çdo neto në një bord qark zhveshur.

  Ose shtrat i testimit thonjtë apo fluturues testimin hetim, artikujt e testuar kryesisht mbulojnë nga hap, pantallona të shkurtra, vëllim të rezistencës në një qark në çdo bord zhveshur. Përveç kësaj, disa raporte mund të përmblidhen me anë të rezultateve të testimit, duke përfshirë seksion kryq, solderability, forca zhvishem etj në mënyrë që performanca ideal dhe të gjitha funksionet e bordeve të zhveshur mund të realizohet tërësisht në projektet tuaja praktike.

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Flag


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Truck

  WhatsApp Online Chat !