Blind / varrosur Via - Shenzhen Wonderful Teknologjia Co, Ltd
 • Na telefononi

  +86 (755) 86229518
 • wonderful@wonderfulpcb.com

  Na dërgoni me email
 • Blind / varrosur Via

  Blind / varrosur Via

  Vias, që është, bakër praruar vrima, të luajë një rol kyç në interkonjeksionit midis shtresave në një bord qark të shtypura. Në përgjithësi, Vias në PCB mund të klasifikohen në kategoritë e mëposhtme: me-vrimë përmes, të verbër anë dhe varrosur përmes. Blind / Vias varrosur janë aplikuar gjerësisht në SMT (Surface Mount Teknologjia) vetëm për të kompensuar për disavantazhet e përmes-vrimë vias.

  37171488871937

  Blind via lidh një shtresë e jashtme dhe një ose më shumë shtresa e brendshme në bordit qark të shtypura, përgjegjës për ndërlidhje në mes të shtresës së lartë dhe shtresat e brendshme apo shtresa e poshtme dhe shtresat e brendshme.

  Vias varrosur lidhë shtresat vetëm e brendshme brenda bordit qark të shtypura në mënyrë që ata janë të padukshme vetëm nga pamja e jashtme të një PCB që ata janë brenda "varrosur".

  Blind / Vias varrosur në përputhje me përmirësimin e dendësisë së bordeve, pa nevojën për të rritur numrin e shtresave apo madhësisë bordit. Prandaj, të verbër / Vias varrosur zakonisht aplikohen në PCBs HDI. Vënë në një mënyrë tjetër, të verbër / Vias varrosur mund të jetë zgjedhur deri kur vuani nga kërkesat e ngushtë të hapësirës së kufizuar dhe përmes-vrima hassles.

  Për shkak të përvojës sonë mbi 20 vjet në këtë industri, PCB Wonderful specializuar në PCB prodhimit me të verbër / vias varrosur. Të dy inxhinierë dhe pajisjet prodhuese nga PCB Wonderful siguruar aftësitë tona të plotë në përmbushjen e kërkesave të verbërve / varrosur me anë të teknologjisë.

  Deri tani, ne jemi të aftë për të siguruar shpuar mekanikisht dhe lazer shpuar zgjidhje. Kur është fjala për shpimin mekanik, nëpërmjet shkon diametër prej 0.2mm të 0.4mm 0.1mm, ndërsa për shpime lazer.

  Bazuar në kërkesat e projektit tuaj, ju mund të zgjidhni diametra korresponduese stërvitje në pikat ndërsa duke marrë një citat të menjëhershme për PCB. Për më shumë informacion në lidhje me të verbër / vias varrosur, ne jemi gjithmonë në dispozicion në  wonderful@wonderfulpcb.com .

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Cup


  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Plane

  WhatsApp Online Chat !